Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tomte 10717747



*

nr 1071 7747


Tomte

keramik, höjd: 37 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 november 2016
kl 19:59:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/11 14:35:55 1      150 kr
28/11 12:43:47 2      300 kr
28/11 14:04:49 3      350 kr
28/11 19:34:50 2      450 kr
28/11 19:43:46 4      600 kr
28/11 19:45:22 2      600 kr
28/11 19:45:22 4      600 kr (Budbetjänt)
28/11 19:45:33 2      700 kr
28/11 19:53:33 4      800 kr
28/11 19:54:16 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: juldekoration juldekorationer julpynt keramik tomtar tomte
  • 9421 Fat
    2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:13
  • 9397 Fat
    Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:25
  • 9204 Gräddkanna
    Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:22
  • 9267 Lockurna
    Delft. Höjd: 31 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:17
  • 9070 Lockurna
    Kina. Höjd: 15cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:02
  • 9189 Lockurnor
    Ett par, porslin, bemålade. Höjd: 28 cm
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:31




Ladda ner broschyr